Zlatka Pospíchalová | Lektorský tým | Jazyková škola Jílek Brno
608 33 22 10 kancelar@jsjilek.cz Dnes 9:00 - 12:00 - celý týden

 

Zlatka Pospíchalová

Zlatka Pospíchalová

Co tě přivedlo k cizím jazykům?

K jazykům mě přivedli rodiče, už jako dítě mě vedli k tomu, abych se je učila. Tehdy mi to nepřišlo důležité, ale teď jsem ráda, že jsem kromě němčiny, kterou jsem měla na základce, chodila i do jazykovky na angličtinu. Na střední škole jsem si potom k němčině přidala španělštinu, a protože mě nenapadlo, co jiného studovat, šla jsem právě na němčinu a španělštinu. Vybrala jsem dobře, jazyky mě baví a ráda učím i překládám.

Máš nějaký speciální vztah k zemi, jejíž jazyk učíš?

Při studiu jsem se snažila využít co nejvíc příležitostí k vycestování, takže jsem byla na různých stážích v Německu, Španělsku, Lucembursku, Salvadoru a Peru. Právě Peru mi přirostlo k srdci nejvíc, můj sen byl podívat se na Machu Picchu. Strávila jsem rok jako učitelka v Limě, kde mi zůstala spousta kamarádů, a měla jsem možnost hodně cestovat. Takovou mojí specialitou je vesnice jménem Pozuzo, kterou v 19. století v Peru založili Němci a Rakušani. Doteď tam malá část lidí mluví tyrolským dialektem a je to místo, které pro mě bezvadně spojuje peruánské a německé nebo rakouské prvky.

Jak začala tvá učitelská kariéra? 

Ještě asi před deseti lety jsem říkala, že rozhodně nikdy učit nebudu. Jenže pak jsem byla na Erasmu v německém Gießenu a o víkendech jsem jezdila dělat asistentku do české školy ve Frankfurtu nad Mohanem. Chytlo mě to, takže jsem se po návratu pustila do učení němčiny, ke které jsem si postupně přibrala i španělštinu a angličtinu. 

Co ráda děláš, když zrovna neučíš?

Ráda čtu, hlavně romány, ale taky třeba rozhovory a reportáže. A taky koukám na seriály, díky nim jsem se naučila spoustu užitečných slovíček. Baví mě chodit s batohem po horách a poslední dobou taky objevovat nejrůznější zákoutí Brna. 

Co máš na své profesi nejraději?

Nejlepší je, když vidím, že mé studenty hodiny baví a do aktivit se ponoří tak, že zapomenou na svět kolem.

Kdybys byla zvíře, jaké zvíře bys byla? 

Možná sova, protože jsem z harrypotterovské generace. Navíc jsem chodila na fakultu a byla členkou studentského spolku, co mají sovu ve znaku.

Co se ti líbí v JŠ Jílek?

Líbí se mi rodinná atmosféra, kdy se všichni známe, dokážeme si pomoct nebo poradit, dáme si navzájem zpětnou vazbu a vídáme se i mimo práci.Máte nějaké dotazy? Napište nám!

JÍLEK

Jazyková škola

Štefánikova 2

602 00 Brno

Jazyková škola Jílek - Brno

Jací jsme a o co usilujeme


V Jazykové škole Jílek pohlížíme na jazykové kurzy očima studentů. Vše, co děláme, je zaměřeno na to, abyste dosáhli maximálního pokroku, cítili se příjemně a pozitivně motivováni. Jen tak může být výuka jazyka dlouhodobě efektivní a smysluplná. Díky více jak dvacetileté praxi nabízíme osvědčený a komplexní systém vzdělávání postavený na propojení drilové a komunikativní metody, který zajišťuje studentům ty nejlepší výsledky. Jazykové kurzy u nás probíhají celoročně ve třech semestrech.