Veronika Vymazalová | Lektorský tým | Jazyková škola Jílek Brno
608 33 22 10 kancelar@jsjilek.cz Dnes 8:00 - 15:00 - celý týden

 

Veronika Matalová

Veronika Vymazalová

Co tě přivedlo k cizím jazykům?

Když jsem studovala na střední škole, tak jsem si moc přála cestovat. Prostě se jednou sbalit, odjet někam do neznáma, najít si práci, kámoše, zažívat dobrodružství a vše nové. Bylo mi jasné, že k tomu budu potřebovat angličtinu. Proto jsem při první příležitosti začala na svých jazykových znalostech makat. Bylo to skvělé rozhodnutí, protože mi to otevřelo cestu do spousty zemí, ve kterých jsem mohla strávit bájo dny, týdny i měsíce.  

Co ráda děláš, když zrovna neučíš?

Věnuji se tanci. Je to koníček, který mi vstoupil do života náhodou a čím dál víc mě baví. Jsem členkou skupiny, kde se věnujeme historickým tancům a módě. Jezdíme na různé akce, kde tančíme například kankán nebo děláme přehlídku dobových šatů a mnohokrát navštívím místa, kam bych se jinak nedostala. Také mívám období, kdy chodím plavat. Je to sport, který mne provází už od dětství. Když potřebuji fyzický a psychický odpočinek, je to vždy dobrá volba. Líbí se mi, že pod vodou není nic slyšet.

Jaký je podle tebe ideální učitel?

Měl by být hlavně empatický. Je důležité, aby se uměl naladit na stejnou vlnu, na které se nachází student. Dojde potom k porozumění a hladkému předání informací. Ideální učitel také pozná, že student(i) něčemu nerozumí ještě dříve, než si to oni sami uvědomí a může jim lépe pomáhat v pokroku. Prostě vidí dopředu. Samozřejmě se s ním cítíte dobře, jste parťáci, je vám spolu fajn, lekce uteče ani nevíte jak a vám se při odchodu vybavují nově naučená slovíčka. 

Máš nějake motto?

Ano, mám. “Vždycky bude něco, nikdy nebude nic.” Schválně, přeložte si to angličtiny, je to trochu hlavolam :)

Co je podle tebe na výuce jazyků nejdůležitější a proč?

Myslím si, že je důležité, aby student věděl, proč se daný jazyk učí - aby měl cíl. To je potom motor, který ho žene dopředu. Intenzita výuky je další bod, který vede k úspěchu. Čím častěji se budeme něčemu věnovat, tím méně toho stihneme v průběhu zapomenout. Jakmile se nám podaří v jazyce přemýšlet, máme vyhráno! Potom už nehledáme překlady českých slovíček, ale vše už plyne automaticky.

Co dáváš studentům a co dávají oni tobě?

Je to krásná výměna energie. To, co vyšlete, se vám vrátí zpět. Studenti mi dávají hodně energie a hlavně zpětnou vazbu ohledně výuky. Já se jim snažím dávat co nejvíce možností mluvit anglicky a co nejdříve se s angličtinou cítit komfortně. Pomáhám jim překonat různé překážky, které je na cestě učení se jazyka mohou potkat.

Co se ti líbí v JŠ Jílek?

Nejvíce se mi tady líbí svoboda a vzájemná důvěra. Práci si plánujeme dle svých možností, nikdy nejsme do ničeho nuceni, to je pro mě velmi důležité. Jsme team, i když každý pracuje jindy, jinde a jinak. Jsme samostatní, ale vždy se můžeme spolehnout na pomoc kolegů. To je pestrost, která mě baví. Máme skvělé zázemí, kde se každý cítí dobře. Vše funguje na domluvě a každý je tu sám sebou :)Máte nějaké dotazy? Napište nám!

JÍLEK

Jazyková škola

Štefánikova 2

602 00 Brno

Jazyková škola Jílek - Brno

Jací jsme a o co usilujeme


V Jazykové škole Jílek pohlížíme na jazykové kurzy očima studentů. Vše, co děláme, je zaměřeno na to, abyste dosáhli maximálního pokroku, cítili se příjemně a pozitivně motivováni. Jen tak může být výuka jazyka dlouhodobě efektivní a smysluplná. Díky více jak dvacetileté praxi nabízíme osvědčený a komplexní systém vzdělávání postavený na propojení drilové a komunikativní metody, který zajišťuje studentům ty nejlepší výsledky. Jazykové kurzy u nás probíhají celoročně ve třech semestrech.