608 33 22 10 kancelar@jsjilek.cz Dnes 8:00 - 15:00 - celý týden

 

Nikola Zrzavá

Nikola Zrzavá 

Co ráda děláš, když zrovna neučíš??

Jsem docela lidumil, takže moc ráda trávím čas se svými blízkými a zároveň se ráda s někým seznámím. Taky ráda zkouším nové věci, ale zároveň se držím i svých koníčkových jistot, které dobíjí moje baterky – jóga, procházky, plavání, malování, keramika. No a občas samozřejmě nepohrdnu vysedáváním v kavárně..  

Co máš na své profesi nejraději?

Rozmanitost. Každá hodina a každý student je jiný, to co funguje v jedné skupince, může být naprostý fail v jiné. Není to monotónní práce a je tam velký prostor pro objevování.  

Máš nějaký vzor?

Není to úplně vzor, ale první, kdo mě po přečtení otázky napadl byla americká herečka Jennifer Lawrence. Je to velmi inteligentní žena s ostrovtipem, která se velmi často někde omylem ztrapní, ale nemá problém s tím vyjít na veřejnost a ještě tu situaci celou sama odvyprávět. Bere život s nadhledem a nebojí se se zasmát sama sobě, toho já si na lidech velmi cením.   

Máš nějaké motto? 

You gotta risk it to get the biscuit. Moje velmi oblíbené motto, delší vysvětlování asi není třeba. 🙂  

Jaký je podle tebe ideální učitel?

Tady bude moje odpověď velmi cynická, ale myslím si, že ideální učitel neexistuje. Každý má jiné preference, pro někoho může být konkrétní učitel dokonalý, jiný ho nemůže vystát. Určitě ale věřím tomu, že existuje kvalitní učitel. V mých očích je to respektující, trpělivý, pokorný člověk se smyslem pro humor a s perfektní znalostí svého oboru.      

Co se ti líbí v JŠ Jílek?

Souhra s ostatními lektory. Panuje tu mezi námi moc příjemná atmosféra a vím, že jakmile potřebuju s čímkoliv poradit nebo pomoct, vždycky se tu můžu na ostatní obrátit a spolehnout se na ně. 

Co dáváš studentům a co dávají oni tobě?

Mým cílem je samozřejmě předat studentům jazyk. Snažím se to dělat interaktivním a zábavným způsobem, ať už je to slovní zásoba, nebo gramatika. Nechávám studentům prostor být kreativní a snažím se vytvářet příjemné prostředí. Pokud jde o to, co studenti dávají mě, určitě jsou to postoje a informace. Každá hodina je nějakým způsobem obohacující a edukativní i pro mě, často učím lidi s odlišnými zájmy a moc mě baví, že si vzájemně můžeme něco předat.Máte nějaké dotazy? Napište nám!

JÍLEK

Jazyková škola

Štefánikova 2

602 00 Brno

Jazyková škola Jílek - Brno

Jací jsme a o co usilujeme


V Jazykové škole Jílek pohlížíme na jazykové kurzy očima studentů. Vše, co děláme, je zaměřeno na to, abyste dosáhli maximálního pokroku, cítili se příjemně a pozitivně motivováni. Jen tak může být výuka jazyka dlouhodobě efektivní a smysluplná. Díky více jak dvacetileté praxi nabízíme osvědčený a komplexní systém vzdělávání postavený na propojení drilové a komunikativní metody, který zajišťuje studentům ty nejlepší výsledky. Jazykové kurzy u nás probíhají celoročně ve třech semestrech.