Marie Nováková | Lektorský tým | Jazyková škola Jílek Brno
608 33 22 10 kancelar@jsjilek.cz Dnes 8:00 - 15:00 - celý týden

 

Marie Nováková

Marie Nováková

Co tě přivedlo k cizím jazykům?

Už na základní a střední škole mě ze všeho nejvíc bavily jazyky. Když jsem se tedy pak rozhodovala, co studovat dál, volba byla jasná - šla jsem se věnovat tomu, co mě do té doby zajímalo nejvíc. A ukázalo se to jako správná volba, protože láska k jazykům mi zůstala dodnes.

Jak začala tvá učitelská kariéra?

Moji učitelskou kariéru nastartovala spolužačka, když se mě jednou zeptala, jestli bych nechtěla učit studenta, na kterého už sama nemá čas. A já jsem si řekla, proč to nevyzkoušet? Z lekcí jsem odcházela nadšená (a doufám, že můj tehdejší student taky), a tak jsem si řekla, že se učení budu věnovat i nadále.

Co máš na své profesi nejraději?

Nejraději mám, když se studentům něco povede. Když vidím, že dělají pokroky, ze kterých mají sami radost, a já s nimi tu radost můžu sdílet.

Kdybys byla zvíře, jaké zvíře bys byla?

Byla bych delfín. Nevím proč, ale delfíni se mi vždycky líbili. Možná proto, že jsou to komunikativní a společenští tvorové, kteří žijí ve skupině, drží při sobě a pořád se smějí.

Jaký je podle tebe ideální učitel?

Ideální učitel má dobrý vztah se svými studenty, které na jejich cestě za poznáním podporuje a motivuje. Umí zaujmout a dobře věci vysvětlit. A sám se neustále vzdělává.

Co se ti líbí v JŠ Jílek?

U Jílka se mi líbí přátelský tým lektorů. Vždy, když jsem potřebovala pomoct nebo poradit, mohla jsem se obrátit na někoho z kolegů a dostalo se mi vstřícného přístupu. Líbí se mi i dobrá organizovanost samotné školy a vysoké nároky na kvalitu lektorů, což zajišťuje kvalitní výuku.

Máš nějaký jazykový trapas?

Můj trapas je spíš kulturní než jazykový. Na Erasmu ve Francii jsem bydlela u jedné moc milé paní. Když jsem přijela, pozvala mě dál, aby mi ukázala dům. Já jsem si zcela automaticky hned zula boty, protože to se na návštěvách přece dělá, no ne? No, tak ne všude, což mi došlo až v momentě, kdy mi ukazovala, jak se zvenčí odemykají vchodové dveře, a já jsem stála na chodníku jen v ponožkách...Máte nějaké dotazy? Napište nám!

JÍLEK

Jazyková škola

Štefánikova 2

602 00 Brno

Jazyková škola Jílek - Brno

Jací jsme a o co usilujeme


V Jazykové škole Jílek pohlížíme na jazykové kurzy očima studentů. Vše, co děláme, je zaměřeno na to, abyste dosáhli maximálního pokroku, cítili se příjemně a pozitivně motivováni. Jen tak může být výuka jazyka dlouhodobě efektivní a smysluplná. Díky více jak dvacetileté praxi nabízíme osvědčený a komplexní systém vzdělávání postavený na propojení drilové a komunikativní metody, který zajišťuje studentům ty nejlepší výsledky. Jazykové kurzy u nás probíhají celoročně ve třech semestrech.