Gabriela Jůzová | Lektorský tým | Jazyková škola Jílek Brno
608 33 22 10 kancelar@jsjilek.cz Dnes 9:00 - 12:00 - celý týden

 

Gabriela Jůzová

Gabriela Jůzová

Co tě přivedlo k cizím jazykům?

Odmalička jsem toužila po cestování a věděla jsem, že znalost jazyka je jedním z hlavních prostředků k poznávání cizích krajin i kultur. Líbilo se mi, že se mohu domluvit v zahraničí nebo si jen třeba přečíst knížku a zhlédnout seriál v původním znění. Kromě toho jsem již na základní škole měla štěstí – na rozdíl od předmětů nejrůznějších přírodních věd jsem si s jazyky společně kápla do noty. 

Máš nějaký speciální vztah k zemi, jejiž jazyk učíš?

Nejbližší vztah jsem si vybudovala k Irsku, kde jsem během vysokoškolského studia strávila Erasmus. Ačkoli jsem Irsko několikrát proklínala, obzvlášť když jsem v neustále promočených botách čekávala na zastávce na autobus, který v závěru ani nepřijel, Smaragdový ostrov mě naprosto učaroval. Koneckonců, není špatná nálada z mokrých ponožek, kterou by pinta Guinnessu nespravila. 😊 

Co ráda děláš, když zrovna neučíš?

Když zrovna neučím sebe nebo někoho jiného, sportuji, trávím v čas přírodě nebo s kamarády. Doma pak ráda čtu, kreslím a peču buchty, které se nestíhají sníst. 

Co máš na své profesi nejraději?

Na cizích jazycích se mi líbí, že vedou člověka k jinému způsobu myšlení, než na který je zvyklý. Je to často odlišný jazyk, co mě nutí nahlížet na věci různými úhly pohledu. Co se pak týče samotné výuky, nejvíce mě baví interakce se studenty, vzájemné učení a skutečnost, že jako učitel mohu studentům pomoci k dosažení jejich (jazykových) cílů.

Jaký je podle tebe ideální učitel? 

Ideální učitel je pro mě takový, jenž je studentům nejen zprostředkovatelem znalostí, ale také parťákem a oporou. Nepředává pouze informace, ale studenty vede, vytváří jim studijní příležitosti, staví je před výzvy a pomáhá jim je překonat. On sám nikdy nepřestane být studentem a jeho práce jej jednoduše těší. 

Co se ti líbí v JŠ Jílek?

JŠ Jílek mě zaujala profesionálním přístupem a vlídnou atmosférou. V prostředí mladého kolektivu kvalitních lektorů navíc cítím všudypřítomnou podporu a snahu hledání vzájemného porozumění.

Co je podle tebe na výuce jazyků nejdůležitější a proč?

Na výuce jazyků je dle mého názoru důležitý určitý druh pokory spojený s vědomím, že na cestě učení se jazyku člověk s velkou pravděpodobností nikdy nedosáhne úplného konce. Málokdo se naučí každou položku oxfordského slovníku nebo dokáže rozeznat všechny přízvuky a nářečí. To ale nebrání tomu, abychom ve studiu i ve výuce jazyků pokračovali a společně si užili jízdu. 😊Máte nějaké dotazy? Napište nám!

JÍLEK

Jazyková škola

Štefánikova 2

602 00 Brno

Jazyková škola Jílek - Brno

Jací jsme a o co usilujeme


V Jazykové škole Jílek pohlížíme na jazykové kurzy očima studentů. Vše, co děláme, je zaměřeno na to, abyste dosáhli maximálního pokroku, cítili se příjemně a pozitivně motivováni. Jen tak může být výuka jazyka dlouhodobě efektivní a smysluplná. Díky více jak dvacetileté praxi nabízíme osvědčený a komplexní systém vzdělávání postavený na propojení drilové a komunikativní metody, který zajišťuje studentům ty nejlepší výsledky. Jazykové kurzy u nás probíhají celoročně ve třech semestrech.