Barbora Orságová | Lektorský tým | Jazyková škola Jílek Brno
608 33 22 10 kancelar@jsjilek.cz Dnes 8:00 - 15:00 - celý týden

 

Barbora Orságová

Barbora Orságová

 

Co tě přivedlo k cizím jazykům?

Především touha žít nějaký čas v zahraničí. Zkusit se adaptovat do jiné kultury, a taky touha poznat nové. Navíc, člověk tak nějak s každou další takovou zkušeností spojenou s cizím jazykem a prostředím, ve kterém se vyskytuje, pozná svá další skrytá “já”.  

Máš nějaký speciální vztah k zemi, jejíž jazyk učíš?

Mým hlavním jazykem je němčina, kterou jsem se nejvíce naučila v Rakousku při studiu vysoké školy. Rakousko mi přirostlo k srdci už asi v mých 7 letech, kdy se stalo oblíbenou destinací mých rodičů, jezdili jsme tam každý rok do Alp. Nicméně opravdovou srdcovkou se mi stalo právě moje studijní město - Vídeň. Tam jsem během šesti let na univerzitě dospěla, poznala přátele na celý život a uvědomila si, co je pro mě v životě důležité.  

Co ráda děláš, když zrovna neučíš?

Mojí velkou láskou je tanec, takže když zrovna neučím a neprobírám se v muzeu starými fotografiemi a tisky, lítám po sále do všech možných směrů a uzavírám se do vlastního světa.   

Kdybys byla zvíře, jaké zvíře bys byla? 

Myslím, že asi nějaký pták. Miluju svobodu a mít možnost dělat si věci podle sebe. Taky nerada stojím na jednom místě. Potřebuji ve svém životě diverzitu a mít pořád kam směřovat. Taky se mi dříve hodně zdáli sny o tom, že umím létat, což jsem se tak trochu naučila díky pole dance, nebo chcete-li akrobacii na tyči, které se mj. věnuji.  

Máš nějaké motto?

Ano. “Neřeš problém, který ještě ani nenastal.” To mě naučil můj táta. Ať už vyhlídky vypadají jakkoliv, nikdy si dopředu nemaluju černé scénáře. Zjistila jsem, že k ničemu nejsou a věci se často nakonec tak nějak vyřeší sami. Snažím se, si zachovat chladnou hlavu za všech podmínek.      

Co se ti líbí v JŠ Jílek?

Na JŠ Jílek se mi moc líbí orientace na lektora. Je o nás dobře postaráno, kdykoliv se můžeme s čímkoliv obrátit na vedení, máme své supervisory, což uvítají zvlášť začínající lektoři. Systém zaškolování je důkladný a efektivní, a to vše jde pak poznat na výuce. Když si je lektor jistý tím co dělá, pak se i student cítí příjemně, je o něj dobře postaráno a výuka je smysluplná a efektivní. 

Co je podle tebe na výuce jazyků nejdůležitější a proč?

Podle mě nemůže být člověk dobrý v něčem, co ho nebaví, proto si myslím, že je důležité, aby měli studenti k jazyku kladný vztah. My lektoři se tak neustále snažíme najít zábavné, ale zároveň neinvazivní způsoby, jak studentům jazyk předávat a vytvořit jim k němu takovýto vztah. Což je samozřejmě nelehký úkol. Myslím, že když má člověk při používání jazyka, který se učí, radost a třeba si v něm sem tam poslechne hudbu nebo přečte knihu, je to pro lektora ta největší odměna. Věřím, že progres se dostaví automaticky, když je učení se jazyka pro studenta především  zábava, takže tu vidím jako nejdůležitější součást výuky.Máte nějaké dotazy? Napište nám!

JÍLEK

Jazyková škola

Štefánikova 2

602 00 Brno

Jazyková škola Jílek - Brno

Jací jsme a o co usilujeme


V Jazykové škole Jílek pohlížíme na jazykové kurzy očima studentů. Vše, co děláme, je zaměřeno na to, abyste dosáhli maximálního pokroku, cítili se příjemně a pozitivně motivováni. Jen tak může být výuka jazyka dlouhodobě efektivní a smysluplná. Díky více jak dvacetileté praxi nabízíme osvědčený a komplexní systém vzdělávání postavený na propojení drilové a komunikativní metody, který zajišťuje studentům ty nejlepší výsledky. Jazykové kurzy u nás probíhají celoročně ve třech semestrech.